Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 04.11.2022, 20:04
4 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten oficjalnie ma swoją datę 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disney'a (1901-1966). Był on słynnym amerykańskim animatorem, twórcą takich postaci jak Myszka Miki, pies Pluto, czy Kaczor Donald. Jego nazwisko jest znane na całym świecie, m.in. promuje park rozrywki Disneyland, czy kanał z bajkami dla dzieci Disney Channel.

Uczniowie mieli możliwość wykazania się kreatywnością i przebrania za swoje ulubione bajkowe postaci. Odbył się również mini konkurs z bajkowymi pytaniami, a za poprawnie udzielone odpowiedzi uczniowie otrzymali słodkie nagrody. Klasy 1-3 otrzymały wpisy pozytywny, a przebrani uczniowie klas 4-8 byli zwolnieni z odpowiedzi.

Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za udział w akcji!