Wizyta pani pielęgniarki

Utworzono dnia 29.11.2015, 20:03

W dniu 24 listopada  grupę 5-latków odwiedziła pani pielęgniarka Ewa Sroka. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie. Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy, pokazała akcesoria związane z zawodem pielęgniarki i lekarza. Dzieci dowiedziały się, jak wykonać opatrunki, jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki oraz wiele innych ważnych informacji. Uświadomiły sobie też, że nawet zwykłe wycieranie noska jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie i podziękowały za ciekawe spotkanie, wręczając pani pielęgniarce świąteczny upominek ,,choinkę”.