Cała Polska Czyta Dzieciom- ,,Zaczytane Elfy”

Utworzono dnia 09.01.2017, 09:09

W ramach udziału grypy Elfy w ogólnopolskim programie rozwoju czytelnictwa pt. ,, Cała polska czyta dzieciom”, oraz udziału w konkursie ,, Zaczytane przedszkole”, co tydzień organizowane są zajęcia otwarte z udziałem wszystkich chętnych osób zaprzyjaźnionych oraz wolontariatu z ramienia uczniów klasy VI.

• ,,Szkolne Koło Koleżeńskie”, gdyż tak można nazwać działalność uczennic klasy VI: Dominiki Wąsacz, Agaty Dral, Moniki Mruc oraz Weroniki Witowskiej działa jeden raz w tygodniu. Dziewczęta przygotowują ciekawą książeczkę do przeczytania przedszkolakom( posiłkują się przy tym szkolną i gminną biblioteką), czytają dzieciom w naszym kąciku ,, Zaczytane Elfy”, oraz przeprowadzają na koniec różne quizy sprawdzające znajomość treści lektury. Aktywne dzieci otrzymują też nagrody w postaci naklejek;
  • osoby zaprzyjaźnione przedszkolu, ta nikt inny jak rodzice dzieci. W listopadzie odwiedziły nas mamy: Huberta-Pani Agnieszka Nowak, mama Krystiana – Pani Małgosia Żurek, oraz mama Gabrysi-czyli Pani Agnieszka Wąsacz. Każde dziecko wybiera sobie ulubioną bajeczkę, którą chciałoby aby zaprezentowała zerówczakom jego mama. Czytamy oczywiście w towarzystwie misiów-pluszaków, które dzieci  uszyły wraz z rodzicami w międzygrupowym konkursie ,, Miś z gałganka”. Obecnie misie te zdobią kącik czytelniczy i wymiany książeczek.

,, Cała Polska czyta dzieciom… i Mikołaj też!”: w czasie odwiedzin 6 grudnia Mikołaj nie oparł się prośbie dzieci i  przeczytał wspaniałą bajeczkę pt. ,, Dzień z tatą”, zachęcając tym samym zerówczaki do uczenia się czytania.