Impreza składkowa- Elfy

Utworzono dnia 19.12.2016, 09:28

Impreza składkowa to nic innego jak zgodna współpraca w zabawie. W grupie Elfy jest to rodzaj zajęć integracyjnych między dziećmi, które do zabawy na dywanie mogą wykorzystać wszystkie klocki jakie mają w sali przedszkolnej. Obowiązuje zasada iż ,, klocki są wspólne, bawią się wszystkie dzieci”. Nikt nie może klocków zabierać i przywłaszczać nie można też odmówić podzielenia się nimi, czy przeorganizowania zabawy według kryteriów innych. Zabawa dotyczy wszystkich dzieci. Dzięki takiej zabawie dzieci stały się bardziej wrażliwe na potrzeby innych, kształtują umiejętność zgodnej współpracy na zasadach wszystkich, nikt nie narzuca swojej woli.