Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka - Koniczynki

Utworzono dnia 31.01.2017, 07:07

13 stycznia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki wraz z Paniami już od dawna przygotowywały się do tej uroczystości. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na jasełkowe spotkanie przybyli licznie zaproszeni goście: Babcie, Dziadkowie, Pani Dyrektor oraz Rodzice. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełka miały tradycyjna obsadę: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i  pastuszkowie.  Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach gości. Dzieci świetnie wcielały się w swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki oraz tańczyły.

Podsumowaniem tej pięknej uroczystości było tradycyjnie odśpiewane „Sto lat”, a następnie wręczenie przygotowanych przez dzieci prezentów Babciom i Dziadkom oraz wspólny poczęstunek  zorganizowany przez nauczycieli i rodziców przedszkolaków.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze!