Jem zdrowo i kolorowo- Koniczynki

Utworzono dnia 19.10.2016, 15:18

Wszyscy wiedzą, jakie ważne jest zdrowe odżywianie człowieka już od najmłodszych lat. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa nierzadko wpływają na całe nasze życie. Bez wątpienia upowszechnienie zdrowego sposobu odżywiania wśród przedszkolaków ma głęboki sens, albowiem dzieci w wieku przedszkolnym bardzo intensywnie się rozwijają .

Przedszkolaki z grupy „Koniczynki” doskonale wiedzą jak jeść zdrowo, smacznie i kolorowo. W ramach zajęć programowych promujących zdrowy styl życia dzieci wraz z P. Małgosią i P. Grażynką przygotowały soczek jabłkowo – marchwiowy i sałatkę owocową. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem zaangażowały się także w zrobienie straganu z owocami i warzywami. Dzieci stwierdziły, że samodzielnie przygotowane posiłki są pyszne i szybko trafiły do ich brzuszków.