Mały miś- Koniczynki

Utworzono dnia 09.12.2016, 10:02

Biorąc udział w ogólnopolskim programie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" ogłoszonym przez Przedszkole nr 1 w Kolbuszowej i pod patronatem magazynu "Przedszkolne ABC" dzieci z oddziału przedszkolnego Koniczynki wyprawiły w świat swojego przedstawiciela Misia - Zosię. Zosia - to miś, który został zrobiony na szydełku przez jedną z mam. Odwiedzi on dziewięć przedszkoli z powiatu rzeszowskiego, w których zostanie przedstawiony grupie przedszkolnej, wysłucha czytanej specjalnie dla niego bajki oraz otrzyma specjalne wpisy i dedykacje w dzienniku podróży. Bogaty o nowe doświadczenia miś Zosia powróci do naszego przedszkola, gdzie z utęsknieniem czekają na niego dzieci, które będą mogły prześledzić podróże swego wysłannika. w tym czasie do naszego przedszkola będą przybywać kolejno misie z przedszkoli, po których wędruje nasza Zosia.

W niedługim czasie również wyruszy w świat młodsza siostra misia Zosi - misia Tosia, która tym razem ma w planie odwiedzić w domach wszystkie dzieci z naszego oddziału.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się w nasz projekt, do wspólnego czytania dzieciom, uwrażliwiania je na piękno literatury, ukazywania właściwych postaw bohaterów, budzenia ciekawości i otwartości na świat.

Pierwszym oczekiwanym gościem, który do nas dotarł w środę, był miś Wędrowniczek z przedszkola w Hyżnem. Został on przyjęty z wielkim entuzjazmem przez naszych przedszkolaków, uczestniczył w naszych zajęciach, a nawet odwiedził z nami Gminną Bibliotekę.