Mały Miś w świecie wielkiej literatury - podsumowanie projektu w grupie Koniczynki

Utworzono dnia 20.06.2017, 07:35

W grudniu grupa "Koniczynki" przystąpiła do ogólnopolskiego programu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod nazwą  "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Naszą grupę reprezentowała misia Zosia, która odwiedziła dziewięć przedszkoli, aby w każdej placówce wysłuchać wraz z dziećmi jednej bajki, poznać nowych przyjaciół i przeżyć niesamowite przygody.

Naszymi zaprzyjaźnionymi partnerami w projekcie były: przedszkola "Niebieski Motylek" , "Miś" i "Bajkowy Zakątek" z Rzeszowa, punkt przedszkolny przy Zespole Szkół nr 6 w Rzeszowie, Publiczne Przedszkole w Błażowej, oddziały przedszkolne w Zespole Szkół w Chmielniku, Przedszkole Publiczne Św. Rodziny w Rzeszowie, odziały przedszkolne w Łące oraz oddział przedszkolny w Hyżnem.

Podczas nieobecności naszej Zosi nasze przedszkole odwiedzały misie z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Zadaniem przedszkolaków było zaopiekować się misiem, który towarzyszył nam w codziennych zajęciach, sesjach czytania, wyjściach do biblioteki, spacerach, uroczystościach i imprezach. Naszym zadaniem było również udokumentować czas spędzony z gościem w specjalnym Dzienniku Podróży Misia, który towarzyszył każdemu misiowi.

Projekt można było śledzić w mediach społecznościowych oraz w lokalnych gazetach. Sukcesem naszej grupy było otrzymanie wyróżnienia (dyplomu i nagrody książkowej) za najpiękniejsze zdjęcia dokumentujące zaangażowanie "Koniczynek" w opiekę nad Misiami.

"Koniczynki" wzięły udział również w wersji przedszkolnej projektu, w ramach której drugi miś -  Tosia wędrowała po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem przez kilka dni, uzupełnienie dzienniczka rysunkiem lub zdjęciem oraz wspólne z rodzicami poczytanie misiowi bajek. W ten sposób powstał wspaniały dziennik podróży, w tworzenie którego zaangażowały się wszystkie przedszkolaki oraz ich rodzice, rodzeństwo. Można podziwiać go w naszym oddziale i świadczy o tym, że wspólne czytanie może dostarczać wielu radości i wspaniałych przeżyć zarówno dzieciom jak i dorosłym.

W dniu 28 kwietnia nastąpiło uroczyste zakończeniu projektu, które odbyło się  w Niepublicznym Przedszkolu "Niebieski Motylek" w Rzeszowie. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy wszystkim uczestnikom programu.