Miś z gałganka-Tygryski i Elfy

Utworzono dnia 09.01.2017, 09:18

W listopadzie dzieci przedszkolne z oddziałów zerowych tygryski i Elfy przystąpiły do ogólnopolskiego programu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami ,, Mały mis w świecie wielkiej literatury”, oraz do konkursu ,,Zaczytane przedszkole”. Chcąc wzmocnić działania obu tych projektów w zerówkach ogłoszono konkurs ,, Mis z gałganka”. Aby wziąć udział w tym konkursie należało wykonać wspólnie z rodzicami misia z dowolnych materiałów tekstylnych: tkanin, włóczki, filcu itp. , nadać misiowi imię i przynieść do przedszkola. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne pluszaki, które obecnie są ozdobą kącika ,, Zaczytane Elfy” i towarzyszą dzieciom przy każdym czytaniu bajeczek w przedszkolu. Misie czuwają także nad dobrym humorem swoich właścicieli. Finałem konkursu było rozdanie upominków dzieciakom, a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w wykonaniu takiego zadania. W dniu finału dzieciakom towarzyszył także miś Cezary z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku, był naszym gościem honorowym. Dzieciaki i Panie wspólnie odczytały bajeczkę oraz wykonały wpis do Dzienniczka Podróży misia. Obecnie czekają na kolejnego misia, oraz na powrót swojego misiaczka- Konrada.