Powitanie jesieni- Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 27.10.2016, 18:06

W dniu 22 września 2016 przedszkolaki z grup Elfy i Tygryski powitały nową porę roku ,,Jesień”. Tę wspaniała porę roku można było już odnaleźć w naszych salach dzięki przepięknej  szacie wystroju sal przedszkolnych. Na zewnątrz pojawiły się pierwsze jesienne kolorowe liście. Z tej też okazji dzieci wykonały korale z dowolnych materiałów przyrodniczych, oraz przyniosły wszystkie elementy potrzebne do ułożenia kącika przyrodniczego. Nie zabrakło: warzyw, owoców, oraz darów lasu : (szyszek, kasztanów, żołędzi, jarzębiny, liści i innych), które służyły pomocą  w rozwiązywaniu jesiennych zgadywanek. Dzieci mogły segregować, przeliczać i rozwiązywać zagadki o przyniesionych  darach. Panie nauczycielki zadbały również o to ,by w tym dniu dzieci fajnie i wesoło bawiły się przy jesiennej muzyce. Na koniec trzeba było wykonać jeżyka przy wykorzystaniu ziemniaka , patyczków od szaszłyka i plasteliny. Uwieńczeniem było wręczenie pamiątkowych dyplomików i upominków za wspaniałe korale, które ozdobiły nasz przedszkolny korytarz.