Przygotowania do Świąt Wielkanocnych - Koniczynki

Utworzono dnia 20.04.2017, 14:46

Początek kwietnia w naszym przedszkolu był okresem przygotowań do obchodów Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i symbole charakterystyczne dla naszego kraju, związane z tymi świętami.

Przedszkolaki malowały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, owieczki, zajączki wielkanocne oraz koszyczki, a także siały rzeżuszkę. Miały też okazję przygotować się do konkursu pt. „Zwierzątka na wielkanocnym stole”. Poznawały też wiersze i piosenki związane z tymi świętami. Święcenie koszyczków z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały.  Dzieci pięknie udekorowały nasze przedszkole swoimi pracami. W celu ozdobienia swojego domu przygotowały koszyczki w kształcie kurek, które sami uzupełniali oraz baranki z rzeżuszką. Sprawiło im to wiele radości ! Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, wkładając w swoje wytwory wiele wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić Święta Wielkanocne.