Spotkania w bibliotece- Koniczynki

Utworzono dnia 07.12.2016, 20:39

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Koniczynki w Błędowej Tyczyńskiej w każdy czwartek odwiedzają Gminną Bibliotekę Publiczną. Jest to czas aby posłuchać czytanej przez p. Agnieszkę książeczki, wziąć udział w spotkaniach z książką wzbogaconych zajęciach plastycznymi i zabawami ruchowych. Podczas jednego z takich spotkań mieliśmy okazję obejrzeć teatr obrazkowy KamishibaiKamishibai to  teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: sztuka teatralna na papierze. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków/ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. My obejrzeliśmy historię pt. Mój przyjaciel Kemushi.

Mój przyjaciel Kemushi to opowieść o przemianach w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Kemushi znaczy po japońsku gąsienica. Narratorem opowieści jest dziecko, które obserwuje stworzenie. Poznajemy uroczą gąsienicę mieszkającą w małym domku na drzewie. Całą zimę rośnie i dojrzewa schowana pod ciepłą kołderką, na wiosnę słyszy zapracowanych ogrodników. Jest już całkiem duża, w domku jest mniej wygodnie. Kiedy owocowe drzewa przekwitają a płatki spadają jak konfetti Kemushi staje się pięknym motylem.