Spotkanie z bibliotekarką - Koniczynki

Utworzono dnia 26.04.2017, 07:13

Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują także opowiadać o ich wykonywanym zawodzie. Dzielą się takimi informacjami z innymi dziećmi np. podczas zabaw dowolnych. Sami także opowiadają kim chcieliby zostać w przyszłości. Wybór zawodu to trudne zadanie jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa. W ramach zajęć programowych „Poznajemy zawody” Koniczynki miały okazję poznać pracę bibliotekarza. Przedszkolaki odwiedziły Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Błędowej Tyczyńskiej. Dzieci znają już to miejsce, ponieważ w każdy czwartek  przychodzą tam w ramach realizowanej innowacji pod hasłem „W bajkowym świecie przedszkolaka, kształtowanie postaw czytelniczych i zamiłowania do literatury oraz rozwijanie możliwości artystycznych dzieci w młodszym wieku przedszkolnym”  po to by posłuchać czytanej przez p. Agnieszkę Wąsacz książeczki, wziąć udział w zajęciach plastycznych i zabawach ruchowych, a także wypożyczyć swoją ulubioną bajeczkę. Tym  razem  mogły bliżej zapoznać ten zawód.

Głównym celem wizyty było zwiedzenie biblioteki, zapoznanie się z pracą bibliotekarza oraz księgozbiorem, a także wyrobienie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądają poszczególne pomieszczenia w bibliotece. Dowiedziały się również, że praca bibliotekarza polega na opisywaniu książek, opieczętowaniu ich, oprawieniu, nadawaniu numeru katalogowego, a następnie wypożyczeniu ich czytelnikom. Przedszkolaki dowiedziały się także, że każdy wypożyczający ma w bibliotece specjalna kartę dzięki której wiadomo jakie książeczki ma pożyczone. Bibliotekarz musi dbać także o to, aby w bibliotece panował porządek, aby łatwo odnaleźć wybraną książkę.

Dziękujemy p. Agnieszce za spotkanie!