Spotkanie ze strażakiem - Koniczynki i Żabki

Utworzono dnia 04.05.2017, 05:55

W ramach realizacji cyklu zajęć Poznajemy zawody, kolejnym gościem w naszym przedszkolu był pan Andrzej Tereszkiewicz (tata Marysi z oddziału „Koniczynki”), który jest strażakiem i na co dzień pracuje w Straży Pożarnej w Rzeszowie. W trakcie wizyty dzieci miały okazję poznać pracę strażaka, zapoznać się z elementami jego stroju, przymierzyć hełm, maskę tlenową, spróbować udźwignąć butlę z tlenem. Bardzo interesującym przyrządem okazał się czujnik ruchu, który każdy strażak ma przy sobie jako obowiązkowy element wyposażenia, ratujący strażakowi życie. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w sytuacji pożaru, nagłego wypadku, doskonale pamiętały numery alarmowe. Praca strażaka, to bardzo ciężki i odpowiedzialny zawód.

Serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi za spotkanie.