Szkoła Muzyczna Yamaha - Koniczynki i Żabki

Utworzono dnia 12.04.2017, 07:35

Dostojnie, kolorowo i z przytupem – tak przebiegła 4 kwietnia audycja muzyczna Szkoły Muzycznej Yamaha. Motywem przewodnim lekcji muzycznej były polskie tańce ludowe i narodowe. „Koniczynki” i „Żabki” podczas trwania audycji zapoznały się z tańcami takimi jak: polonez i polka rzeszowska z kropką, ale także poznały stroje ludowe i regionalne z różnych części Polski. Przedszkolaki mogły zobaczyć np. strój góralski, łowicki i rzeszowski. A wszystkie te ciekawostki pięknie zaprezentowali nam tancerze p. Agnieszka i p. Piotr. Chętne dzieci mogły przymierzyć ludowe stroje oraz podziwiać ich wykonanie, a także spróbować swoich sił w tańcu. Audycji towarzyszyła piękna ludowa muzyka, która wprowadziła przedszkolaków w radosny nastrój!