Szkoła Muzyczna Yamaha- tańce irlandzkie- Koniczynki, Żabki

Utworzono dnia 03.01.2017, 19:10

22 grudnia 2016r. po raz kolejny nasze przedszkole gościło artystów ze Szkoły Muzycznej Yamaha z audycją pt. Tańce Irlandzkie, którą poprowadził pan Artur Bradliński. Główną atrakcją audycji był pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu tancerki zespołu Keraan – pani Marty.

Zaprezentowano tradycyjny taniec irlandzki w miękkich butach, który urzeka swoja lekkością, precyzją i szybkim tempem wykonywanych kroków. Step natomiast tańczy się w twardszych butach, które mają obcas, a z przodu – klocek, jest on najbardziej widowiskową formą tańca irlandzkiego podczas którego tancerz musi być wyprostowany, trzymać dłonie wzdłuż tułowia, być uśmiechniętym oraz mieć odkręcone i skrzyżowane stopy. Najważniejsze jest tańczenie w rytmie i precyzyjne wykonywanie każdego kroku. Przedszkolaki mogły zobaczyć także piękny, ręcznie haftowany strój, w którym tancerka występuje podczas pokazów. Na koniec chętne dzieci mogły zatańczyć prosty układ taneczny w rytm muzyki irlandzkiej.