Walentynki - Koniczynki

Utworzono dnia 28.02.2017, 07:42

„Serce jedno mam, kogo kocham temu dam…” - w dniu 14 lutego dzieci z grupy Koniczynki obchodziły Walentynki! Dzień św. Walentego w naszym przedszkolu to dzień radości i przyjaźni. Po zapoznaniu się z tradycją przedszkolaki ustaliły kogo kochają, kogo lubią oraz kim jest przyjaciel i jak można okazywać miłość. Wysłuchały walentynkowego wierszyka, odnajdywały zakochane pary z bajek, łączyły pasujące połówki serc, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach przy piosenkach m. in. „Serduszko puka”, „Biedroneczki są w kropeczki”, „Chłopiec z gitarą” oraz wykonały piękne walentynkowe serduszka z masy solnej dla ukochanych rodziców. W tym szczególnym dniu Panie wręczyły przedszkolakom słodkie lizaczki. Ale to nie były jednak wszystkie niespodzianki -  na koniec dzieci wspólnie przygotowały i ozdobiły walentynkowe czekoladki.

Ten dzień zapisał się w pamięci przedszkolaków jako miłe wspomnienie!