Walentynki - Żabki

Utworzono dnia 21.02.2017, 09:06

14 lutego przedszkolaki z grupy „Żabki” obchodziły Walentynki. Tego dnia kolor czerwony był dominujący.  Na buziach dzieci pojawiły się czerwone serduszka- symbol walentynek. W trakcie zajęć przedszkolaki  poznały tradycje tego święta, rozmawiały o tym kogo kochamy i dowiedziały się kim tak naprawdę był św. Walenty. Nie obyło się również bez wesołych zabaw z chustą i czerwonymi balonikami. Dzieci szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące zakochanych bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami z masy solnej. Wspólnie przyrządziły i ozdobiły marchewkowe mufinki. Na koniec wykonały piękną pracę plastyczną „Serduszkowe drzewko szczęścia”.