Wycieczka do Jura Parku w Bałtowie – Koniczynki i Żabki

Utworzono dnia 20.06.2017, 07:25

W sobotę 20 maja młodsze grupy przedszkolne Koniczynki i Żabki wraz z rodzicami i nauczycielkami wyjechały na całodniową wycieczkę do Parku Dinozaurów w Bałtowie.               W wyprawie wzięło udział 100 osób, a podróżowaliśmy dwoma autokarami. Pomimo wczesnej pory na twarzach wszystkich gościł uśmiech i dopisywał dobry humor. W Jura Parku czekali na nas przewodnicy, którzy opowiadając o życiu i zwyczajach prehistorycznych gadów,  przeprowadzili nas przez ścieżkę z niesamowitymi i niekiedy budzącymi grozę modelami dinozaurów. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak między innymi wyglądały kiedyś : drapieżny Allozaur, latające Pterozaury oraz roślinożerne Centozaur czy olbrzymi Diplodok.  Kolejno zwiedziliśmy Muzeum Jurajskie pełne minerałów oraz skamieniałości z różnych stron świata. Następnie udając sie do Prehistorycznego Oceanarium, mogliśmy się dowiedzieć co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki spotkaliśmy stworzenia, które potrafiły naprawdę przestraszyć niejednego wielbiciela dinozaurów. Aby ochłonąć z emocji i w praktyce doświadczyć pracy paleontologów wzięliśmy udział w warsztatach paleontologicznych, podczas których samodzielnie "wykopywaliśmy szkielet" dinozaura, który mogliśmy zabrać do domu wraz z pamiątkowym dyplomem. Posileni obiadem zwiedzaliśmy Zwierzyniec Bałtowski. Podróżowaliśmy prawdziwym amerykańskim schollbusem, z pokładu którego obserwowaliśmy min. strusie, lamy, antylopy, jelenie, dziki, żubry czy zaglądające do nas przez okna wielbłądy. Słuchając opowieści pani przewodnik, mogliśmy dowiedzieć się wiele  o zwyczajach tych zwierząt. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer  dolną częścią Zwierzyńca, gdzie mogliśmy zobaczyć liczne ssaki, wśród których uwagę naszą przykuły min. surykatki, osły, małpy makaki, liczne różnobarwne ptaki. Mogliśmy karmić kuce, kózki oraz "porozmawiać" z niezwykle rozgadanymi papugami. Zwiedzaliśmy też ekspozycję zamków i pałaców  w miniaturze. Modele w skali 1:25 reprezentowały najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza   po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Uwieńczeniem naszej wycieczki był czas spędzony w parku rozrywki. Maluchy mogły tutaj wczuć się w rolę kierowcy rajdowego czy odbyć rejs na pokładzie Statku Pirackiego, a starsi  i odważniejsi  mogli poszaleć na rollercoasterze.  Zmęczeni  ale szczęśliwi i pełni wrażeń z zakupionymi pamiątkami późnym wieczorem wróciliśmy do domu. Zapewne niejednemu z nas śniły się w nocy olbrzymie dinozaury.