,,Cząstka historii w legendach zamknięta" - Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 01.12.2017, 13:39

W listopadzie dzieci zerówkowe rozpoczęły realizację zadań Konkursu ,,Przedszkole młodych patriotów".  Jednym z nich jest poznawanie historii swego kraju w sposób przystępny dzieciom, także  legend związanych z powstawaniem miast, ich nazw, czy nawet z powstaniem państwa. Dzieci uczestniczyły w tygodniu zajęć poświęconym legendom: ich zadaniem było wspólnie z rodzicami narysować rysunek do wybranej legendy polskiej; oraz aktywnie uczestniczyć w omawianiu jej treści w czasie pracy w przedszkolu. zakończeniem tej  pracy  był Przegląd pieśni i wierszy patriotycznych ,, Kto ty jesteś...Polak mały!" zorganizowany 20 listopada 2017 w naszym przedszkolu.