Przedszkolaki z Biało - Czerwoną - Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 08.05.2018, 18:55

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja i został uchwalony w 2004 roku. Uroczystości szkolne związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w piątek 27 kwietnia 2018r. , a w przedszkolu był to także dzień świętowania pod hasłem "Przedszkolaki z Biało - Czerwoną". Na tę uroczystość wyszły dzieci 5 i 6 letnie z grup: Elfy i Tygryski.

Ubrane odświętnie , powiewając biało- czerwonymi chorągiewkami przeszły okolicami przedszkola; a po powrocie wszyscy odśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, wspólnie wyrecytowano wiersze: "Katechizm polskiego dziecka" - W. Bełzy, "Barwy ojczyste" - Cz. Janczarskiego, „To jest Polska” – Z. Jarzyny.