Dzień Babci i Dziadzia – Koniczynki

Utworzono dnia 19.02.2019, 20:12

W dniu 8. lutego w grupie przedszkolnej  „Koniczynki” obchodziliśmy bardzo radosne święto – Dzień Babci i Dziadzia. Do przedszkola przybyli wcześniej zaproszeni liczni goście, nie tylko Babcie i Dziadkowie, ale również rodzice i Pani Dyrektor, by uczcić ten wspaniały dzień. Z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie o tematyce kulinarnej. Wszystkie dzieci wystąpiły w pięknych fartuszkach i kolorowych kucharskich czapkach. Oprócz pięknie recytowanych przez dzieci wierszyków można było posłuchać piosenek takich jak „U babci jest słodko”, „Żyj nam babciu zdrowo” oraz piosenki z humorem pt. „Ratujmy dziadka”. Zwieńczeniem całego występu był taniec do piosenki „Zupa Romana”, w którym dzieci przy pomocy drewnianych łyżek obrazowały niecodzienne gotowanie. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat!” i przedszkolaki wręczyły swoim Babciom i Dziadkom przygotowane wcześniej upominki, po czym wraz z gośćmi spędziliśmy miłe popołudnie przy słodkim poczęstunku. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!