Piękna nasza Polska cała- Żabki i Koniczynki

Utworzono dnia 03.10.2018, 18:51

Obie grupy przedszkolne w Błędowej Tyczyńskiej „Koniczynki” i „Żabki” biorą udział w bardzo ciekawym międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”.  W  roku kiedy obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę tematy patriotyczne nie będą obce również naszym przedszkolakom. W ramach realizacji projektu mamy do wykonania 11 bardzo ciekawych zadań. Z wielkim zapałem rozpoczęliśmy ich wypełnianie. Wysłaliśmy kartki bohaterom , w naszym holu pojawił się kącik patriotyczny oraz zasadziliśmy wspólnie drzewko pamięci. Przed nami jeszcze kilka ciekawych zadań do wykonania, a głowie mnóstwo pomysłów. Dzięki realizacji projektu dzieciaki poznają bliżej historię Polski, tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe, a także tańce, zabawy i potrawy regionalne. Wkrótce przedstawimy kolejne zrealizowane punkty .