Teatrzyk „Przygody Pippi Skarpetki"– Koniczynki i Żabki

Utworzono dnia 19.03.2019, 17:50

W środę 13 marca w naszym przedszkolu gościliśmy sprytną dziewczynkę o imieniu Pippi w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Krak – Art z Krakowa. Przebojowa i  wesoła Pippi jest obdarzona nadludzką siłą, ma swoją przyjaciółkę małpkę i konia w kropki do Willi zwanej Pięknotką. Dziewczynka przeżywa niesamowite przygody, choć często przydarzają się jej kłopoty. Podczas przedstawienia dzieci poznały znaki drogowe oraz podstawowe zasady ruchu drogowego. Dowiedziały się również, iż należy nawzajem się słuchać, uczyć się od siebie a przede wszystkim szanować się, bez względu na to, ile ma się lat. Pippi wychowuje się sama, dlatego policjant przestrzega, że żadne dziecko samo nie może zostać w domu, potrzebna jest mu opieka. Dlatego dzieci uczęszczają do przedszkolu czy szkoły, gdzie mają wielu przyjaciół oraz opiekę. Nasze przedszkolaki świetnie się bawiły w  czasie trwania przedstawienia oraz na długo zapamiętają jego przesłanie.