Wycieczka do Zagrody "Szmer" w Lutczy - Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 12.07.2019, 16:52

17 czerwca Przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę autokarową do Podkarpackiego Gospodarstwa Agroturystycznego - Edukacyjnej Zagrody "Szmer" koło Lutczy.

Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia zwierząt mieszkających  w gospodarstwie - koni, kucyków, świnek, owiec, kozy, kur, kaczek, gęsi oraz królików. Ogromną frajdę sprawiły dzieciom przejażdżki: bryczką zaprzężoną w konie oraz ciuchcią.

Podczas pobytu w Zagrodzie dzieci miały do dyspozycji plan zabaw wyposażony w drewniane huśtawki oraz zabawki: łowiły drewniane ryby z bali z wodą, doiły sztuczną krowę. Dzieci brały udział w warsztatach lepienia w glinie oraz sadzenia pomidorów.  Wszystkie wytwory swojej pracy dzieci przywiozły ze sobą jako pamiątkę ze wspaniałej wycieczki. Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone, ale uśmiechnięte i pełne wrażeń.