Zabawa andrzejkowa - Koniczynki

Utworzono dnia 18.12.2018, 19:17

W dniu 30 listopada w grupie Koniczynek odbyła sie zabawa andrzejkowa. Dzieci miały okazję poznać tradycję wróżb i zabaw obecną w Polsce od wielu lat. Serca z imionami podpowiadały dziewczynkom i chłopcom imiona przyszłych mężów i żon.  Grosik wrzucony do studni miał zapewnić szczęście. Losowanie karteczek z magicznego kapelusza pozwoliło poznać zawód, jaki przedszkolaki będą wykonywać w przyszłości. Wśród wróżb nie zabrakło marszu butów i losowania kubeczków. Wielką radość sprawiło dzieciom wspólne czarowanie z użyciem magicznej kuli. Zabawę zakończył bal w blasku kolorowych świateł oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy.