Audycja muzyczna Yamaha – „Koniczynki” i „Żabki”

Utworzono dnia 20.11.2019, 18:52

12.11.2019r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja szkoły muzycznej Yamaha. Tematem spotkania były instrumenty dęte drewniane. Panowie przedstawili nam kilka różnych fletów które nalezą do instrumentów dętych drewnianych. Zapoznaliśmy się z budową fletu poprzecznego, kilkoro z nas mogło spróbować gry na flecie prostym z zakrzywioną głową. Wcale nie było to takie proste zadanie. Z audycji dowiedzieliśmy się również, że najmniejszym fletem jest flet picollo, który pochodzi z Włoch. Audycja zapewniła przedszkolakom mnóstwo atrakcji i zabawy oraz wzbogaciła ich wiedzę na temat instrumentów dętych drewnianych.