Dzień pluszowego misia- Żabki

Utworzono dnia 06.12.2019, 17:57

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek, Paddington,  – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie przedszkolaki obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach oraz recytacja wiersza. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw oraz zawodach w parach. Przepięknie układały misiowe puzzle. Na zakończenie przyszła pora na weryfikację wiedzy na temat misiów. Dzieciaki wzięły udział w quizie: „Co wiemy o misiach” oraz w degustacji przysmaku misiów- pysznego miodziku.