Dzień Postaci z Bajek - Żabki

Utworzono dnia 13.11.2019, 18:17

5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, wywołują wzruszenie a przede wszystkim przekazują ważne prawdy życiowe. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola przebrane za swoją ulubioną postać z bajki  i wzięły udział we wspólnej zabawie. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek, rozmawiały o swoich ukochanych bohaterach i o tym za co ich uwielbiają, a także tworzyły prace plastyczne na ich temat. Czytaliśmy również ulubione książki przedszkolaków, a wspólne czytanie przyniosło wiele niezapomnianych oraz miłych wrażeń.