Poznajemy samoloty – Żabki, Koniczynki

Utworzono dnia 14.11.2019, 15:26

Zostać pilotem. Marzy o tym każdy mały chłopiec…

W czwartek nasze przedszkole odwiedziła Pani Dorota, mama naszej Lili, która o samolotach wie wszystko. A przecież samoloty są tak daleko od nas, że tylko nieliczni widzieli takie maszyny z bliska. Dlatego też Pani Dorota zapoznała przedszkolaków z tajnikami oraz sztuką lotnictwa. Opowiedziała i zaprezentowała nam różnorodne modele samolotów, a także potrzebne części bez których żaden samolot nie jest w stanie latać. Ubrani w kamizelki mogliśmy choć na chwilkę zasiąść za sterami modelu pokazowego samolotu i samodzielnie go uruchomić. Na koniec każdy z przedszkolaków dostał gadżety oraz swój własny model samolotu do złożenia w domu, dzięki takiej pamiątce nikt nie zapomni tego dnia i takiego widowiska. Serdecznie dziękujemy Pani Dorotce za wspaniałą i bardzo ciekawą lekcje o samolotach!