Tłusty czwartek – Żabki

Utworzono dnia 20.02.2020, 19:40

20 lutego, w tłusty czwartek jak zwyczaj nakazuje przedszkolaki  poznały tradycję oraz obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne i zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu postanowiliśmy, że sami zrobimy faworki. Przeczytaliśmy przepis, przygotowaliśmy wszystkie potrzebne składniki i z pomocą pań wyrabialiśmy ciasto, a później długo wałkowaliśmy, aż ciasto stało się bardzo cienkie. Nauczyliśmy się  również formować faworki co było nie lada wyzwaniem. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych. Zapach roznosił się po całym przedszkolu. Były przepyszne! Zjedliśmy je radośnie i nie ważne, że w tym dniu brzuszek nam się powiększył!