Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

8 rocznica nadania imienia Szkole

10 października 2009r. to w historii Szkoły Podstawowej nr. 3 niezwykle ważna data. Właśnie wtedy miała miejsce wspaniała uroczystość, uroczystość nadania imienia naszej szkole. Odtąd patronuje jej wspaniały człowiek. Św. Maksymilian Maria Kolbe. Dlatego też każdego roku 10 października przeżywamy tzw. Dzień Patrona Szkoły. W tym roku po raz ósmy. O ile w poprzednich latach ten szczególny dzień przeżywaliśmy poza szkołą, odwiedzając różne, ciekawe miejsca, o tyle w tym, mogliśmy spędzić go w szkole. Dzień Patrona Szkoły, który przeżywaliśmy w tym roku miał oczywiście uroczysty charakter i podzielony był na dwie części: szkolną i kościelną i połączony był z  ważnym wydarzeniem dla pierwszaków, czyli pasowaniem na ucznia.

            Tego dnia swoją obecnością zaszczyciły nas dwie, bardzo sympatyczne siostry zakonne, duchowe córki św. Maksymiliana Marii Kolbego ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej: s. Paula i s. Anna.  Siostry przyjechały do nas z Kosiny i Przemyśla, gdzie mają swoje domy zakonne. Do południa spotykały się z naszymi uczniami i uczennicami opowiadając im o św. Maksymilianie, dzieląc się z nimi różnymi i niekoniecznie znanymi ciekawostkami z życia naszego Patrona. Przy tej okazji siostry zorganizowały quiz, przedstawiły ciekawą prezentację multimedialną, nauczyły dzieci ciekawej piosenki i przybliżyły nam historię i charyzmat swojego zgromadzenia. Obie siostry pracowały swego czasu w redakcji Małego Rycerza Niepokalanej – czasopisma, które założył św. Maksymilian. Kiedyś ukazywało się ono w milionowym nakładzie, w dwóch krajach – Polsce i Japonii. Gazeta ta, choć już w nie tak dużym nakładzie, ukazuje się do dziś, propagując chrześcijańskie wartości, bardzo potrzebne do tego, by stawać się prawdziwym chrześcijaninem, prawdziwym dzieckiem Bożym i rycerzem Maryi. Bardzo potrzeba takich rycerzy, którzy zdolni będą rozprzestrzeniać kulturę cywilizacji życia i miłości chrześcijańskiej w tym zagrożonym wieloma niebezpieczeństwami duchowymi  świecie. Na zakończenie pierwszej części naszego szkolnego święta mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawy i dodający wiary film pt. Cuda z Nieba.

            Druga część Święta Patrona Szkoły, wieńcząca ten radosny dzień odbyła się w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Łaskawej. Udaliśmy się tam całą społecznością szkolną wraz z nauczycielami na czele z panią Dyrektor, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. Tam też uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, w której uczestniczył ks. proboszcz Mariusz Cymbała oraz księża wikariusze – ks. Krzysztof Szot – nasz katecheta oraz ks. Grzegorz Bochnia - nowy wikariusz w naszej parafii. W oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy Świętej czynnie zaangażowali się nasi nauczyciele wraz z uczniami. Dzięki temu liturgia, którą przeżywaliśmy miała piękny charakter. Bogu niech będą dzięki za cały ten dzień i za osobę św. Maksymiliana Marii Kolbego!

                                                                                                                                                                                                                                  Ks. Krzysztof Szot

Dzień Patrona Szkoły

Utworzono dnia 02.11.2017, 07:37

10 października 2009r. to w historii Szkoły Podstawowej nr. 3 niezwykle ważna data. Właśnie wtedy miała miejsce wspaniała uroczystość, uroczystość nadania imienia naszej szkole. Odtąd patronuje jej wspaniały człowiek. Św. Maksymilian Maria Kolbe. Dlatego też każdego roku 10 października przeżywamy tzw. Dzień Patrona Szkoły. W tym roku po raz ósmy. O ile w poprzednich latach ten szczególny dzień przeżywaliśmy poza szkołą, odwiedzając różne, ciekawe miejsca, o tyle w tym, mogliśmy spędzić go w szkole. Dzień Patrona Szkoły, który przeżywaliśmy w tym roku miał oczywiście uroczysty charakter i podzielony był na dwie części: szkolną i kościelną i połączony był z  ważnym wydarzeniem dla pierwszaków, czyli pasowaniem na ucznia.

            Tego dnia swoją obecnością zaszczyciły nas dwie, bardzo sympatyczne siostry zakonne, duchowe córki św. Maksymiliana Marii Kolbego ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej: s. Paula i s. Anna.  Siostry przyjechały do nas z Kosiny i Przemyśla, gdzie mają swoje domy zakonne. Do południa spotykały się z naszymi uczniami i uczennicami opowiadając im o św. Maksymilianie, dzieląc się z nimi różnymi i niekoniecznie znanymi ciekawostkami z życia naszego Patrona. Przy tej okazji siostry zorganizowały quiz, przedstawiły ciekawą prezentację multimedialną, nauczyły dzieci ciekawej piosenki i przybliżyły nam historię i charyzmat swojego zgromadzenia. Obie siostry pracowały swego czasu w redakcji Małego Rycerza Niepokalanej – czasopisma, które założył św. Maksymilian. Kiedyś ukazywało się ono w milionowym nakładzie, w dwóch krajach – Polsce i Japonii. Gazeta ta, choć już w nie tak dużym nakładzie, ukazuje się do dziś, propagując chrześcijańskie wartości, bardzo potrzebne do tego, by stawać się prawdziwym chrześcijaninem, prawdziwym dzieckiem Bożym i rycerzem Maryi. Bardzo potrzeba takich rycerzy, którzy zdolni będą rozprzestrzeniać kulturę cywilizacji życia i miłości chrześcijańskiej w tym zagrożonym wieloma niebezpieczeństwami duchowymi  świecie. Na zakończenie pierwszej części naszego szkolnego święta mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawy i dodający wiary film pt. Cuda z Nieba.

            Druga część Święta Patrona Szkoły, wieńcząca ten radosny dzień odbyła się w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Łaskawej. Udaliśmy się tam całą społecznością szkolną wraz z nauczycielami na czele z panią Dyrektor, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. Tam też uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, w której uczestniczył ks. proboszcz Mariusz Cymbała oraz księża wikariusze – ks. Krzysztof Szot – nasz katecheta oraz ks. Grzegorz Bochnia - nowy wikariusz w naszej parafii. W oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy Świętej czynnie zaangażowali się nasi nauczyciele wraz z uczniami. Dzięki temu liturgia, którą przeżywaliśmy miała piękny charakter. Bogu niech będą dzięki za cały ten dzień i za osobę św. Maksymiliana Marii Kolbego!

                                                                                                                                                                                                                                  Ks. Krzysztof Szot