„Nutki i słowa dla Niepodległej”

Utworzono dnia 16.11.2018, 08:06

Nasz rodowód, nasz początek,

Hen od Piasta, Kraka, Lecha.

Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączonych myślą prostą.

Żeby Polska, żeby Polska!

Żeby Polska była Polską!

Takimi słowami 8 listopada 2018r w naszej szkole rozpoczął  się Gminny Przegląd Wiersza i Pieśni Patriotycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych pod hasłem „Nutki i słowa dla Niepodległej”. Było to kolejne działanie przygotowane przez Mały Samorząd Uczniowski i Gromadę Zuchową,  zaplanowane w szkolnym projekcie Urodziny Ojczyzny, związane z obchodami 100-lecia niepodległości.  Uroczystość uświetniło  odśpiewanie 4 zwrotek hymnu przez społeczność klas I-III oraz zaproszonych gości a także prezentacja klasy I w tańcu Polonez.  Reprezentacje młodych artystów ze szkół z terenu gminy miały okazję  zaprezentować się w przygotowanym patriotycznym repertuarze. Nastrój chwili podkreślały biało-czerwone kotyliony umieszczone na piersi każdego uczestnika spotkania  oraz  elementy stroju wykonawców w barwach narodowych. Wspólne świętowanie Urodzin Ojczyzny było też okazją do przypomnienia niektórych tragicznych wydarzeń z jej historii.