Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

13 rocznica nadania imienia Szkole

DZIEŃ PATRONA

w maksymiliańskim duchu dobrej współpracy

            10 października 2022 r. obchodziliśmy trzynastą rocznicę nadania imienia św. Maksymiliana Marii Kolbego naszej Szkole. Ten dzień stał się zwieńczeniem wysiłków i przygotowań ze strony szkolnej społeczności, aby uczcić naszego Patrona.

            Od rana na szkolnym korytarzu Samorząd Uczniowski przygotowywał kiermasz słodkości pod nazwą "Czekoladowe na maksa", trzeba zaznaczyć, że był to efekt rodzinnych wypieków przyniesionych przez dzieci. Kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem.

Podczas konsumpcji słodkości można było podziwiać ogromną wystawę prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas I - III, którzy w niezwykle różnorodny sposób ukazali sylwetkę ojca Kolbego.

            Rozpoczęcie uroczystości rocznicowej miało miejsce  w sali gimnastycznej z udziałem pocztu sztandarowego, gdzie został odśpiewany hymn państwowy oraz hymn szkoły. Pani Dyrektor skierowała do zgromadzonych uczniów i nauczycieli kilka słów o wartościach jakie odkrywamy, zgłębiając życie Świętego Maksymiliana.  

            Następnie rozpoczął się międzyklasowy konkurs o Patronie. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą  w kilku konkurencjach.

Najpierw ich reprezentacje wzięły udział w Turnieju wiedzy o Patronie Szkoły pod hasłem: "Święty Maksymilian Maria Kolbe i jego maksymalne życie". Zadaniem każdego zespołu było  udzielenie odpowiedzi na pytania, za pomocą tabletów, na platformie Kahoot, dotyczące szczegółów z życia naszego Bohatera.

            Natomiast podczas przerwy komisja konkursowa zrobiła przegląd gazetek klasowych o Patronie, które wykonały klasowe drużyny. Oceniano estetykę i kreatywność.

            Kolejną konkurencją była prezentacja multimedialna. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko poprawnie zrobioną prezentacją, ale także umiejętnością jej przedstawienia na forum, co okazało sie niemałym wyzwaniem.

            Największa kreatywność i odwaga młodych ludzi ujawiła sie jednak w zadaniu, jakim było napisanie i zaprezentowanie piosenki o Patronie. Poszczególne wykonania niezwykle wszystkim sie podobały. Trafne teksty w połączeniu z ciekawą aranżacją, robiły wielkie wrażenie na widzach. Były chwile, kiedy śpiewała cała sala.

            W tej radosnej atmosferze nastąpiło podsumowanie punktów przyznanych za poszczególne konkurencje przez komisję konkursową i ogłoszenie wyników. Wszystkie oddziały dostały od Pani Dyrektor nagrody pocieszenia (dzień bez pytania), a zwycięska klasa VI - otrzymała voucher na godzinę w kręgielni. Gratulacje.

            Uczniowie pokazali, że potrafią się ze sobą porozumieć w duchu dobrej współpracy i zdrowej rywalizacji, a cały projekt niewątpliwie okazał się bardzo kształcący. Dziękujemy za zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców.

 

 

 

 

DZIEŃ PATRONA w maksymiliańskim duchu dobrej współpracy

Utworzono dnia 11.10.2022, 21:28

10 października 2022 r. obchodziliśmy trzynastą rocznicę nadania imienia św. Maksymiliana Marii Kolbego naszej Szkole. Ten dzień stał się zwieńczeniem wysiłków i przygotowań ze strony szkolnej społeczności, aby uczcić naszego Patrona.

            Od rana na szkolnym korytarzu Samorząd Uczniowski przygotowywał kiermasz słodkości pod nazwą "Czekoladowe na maksa", trzeba zaznaczyć, że był to efekt rodzinnych wypieków przyniesionych przez dzieci. Kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem.

Podczas konsumpcji słodkości można było podziwiać ogromną wystawę prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas I - III, którzy w niezwykle różnorodny sposób ukazali sylwetkę ojca Kolbego.

            Rozpoczęcie uroczystości rocznicowej miało miejsce  w sali gimnastycznej z udziałem pocztu sztandarowego, gdzie został odśpiewany hymn państwowy oraz hymn szkoły. Pani Dyrektor skierowała do zgromadzonych uczniów i nauczycieli kilka słów o wartościach jakie odkrywamy, zgłębiając życie Świętego Maksymiliana.  

            Następnie rozpoczął się międzyklasowy konkurs o Patronie. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą  kilku konkurencjach.

Najpierw ich reprezentacje wzięły udział w Turnieju wiedzy o Patronie Szkoły pod hasłem: "Święty Maksymilian Maria Kolbe i jego maksymalne życie". Zadaniem każdego zespołu było  udzielenie odpowiedzi na pytania, za pomocą tabletów, na platformie Kahoot, dotyczące szczegółów z życia naszego Bohatera.

            Natomiast podczas przerwy, komisja konkursowa zrobiła przegląd gazetek klasowych o Patronie, które wykonały klasowe drużyny. Oceniano estetykę i kreatywność.

            Kolejną konkurencją była prezentacja multimedialna. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko poprawnie zrobioną prezentacją, ale także umiejętnością jej przedstawienia na forum, co okazało sie niemałym wyzwaniem.

            Największa kreatywność i odwaga młodych ludzi ujawiła sie jednak w zadaniu, jakim było napisanie i zaprezentowanie piosenki o Patronie. Poszczególne wykonania niezwykle wszystkim sie podobały. Trafne teksty w połączeniu z ciekawą aranżacją, robiły wielkie wrażenie na widzach. Były chwile, kiedy śpiewała cała sala.

            W tej radosnej atmosferze nastąpiło podsumowanie punktów przyznanych za poszczególne konkurencje przez komisję konkursową i ogłoszenie wyników. Wszystkie oddziały dostały od Pani Dyrektor nagrody pocieszenia (dzień bez pytania), a zwycięska klasa VI - otrzymała voucher na godzinę w kręgielni. Gratulacje.

            Uczniowie pokazali, że potrafią się ze sobą porozumieć w duchu dobrej współpracy i zdrowej rywalizacji, a cały projekt niewątpliwie okazał się bardzo kształcący. Dziękujemy za zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców.