Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

12 rocznica nadania imienia Szkole

Dzień Patrona

rok szkolny 2021/2022

 

            10 października przypada rocznica przyjęcia przez naszą szkołę imienia Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ten dzień każdego roku jest szkolnym świętem i ma szczególny charakter.

            W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy wcześniej, a nawet wieloetapowo.

Otóż obchody Dnia Patrona zostały poprzedzone konkursem plastycznym, który dla wszystkich uczniów zorganizowała pani Mariola Ruszel. Tematem konkursu była praca plastyczna pt. "Serce dla naszego św. Maksymiliana".

            Z kolei w piątek 8 października Samorząd Szkolny przygotował Maksymiliański Kiermasz Słodkości, do którego przyłączyła sie cała szkolna społeczność. Zarówno rodzice, nauczyciele jak i uczniowie przynosili swoje przepyszne wypieki, aby można się było nimi raczyć podczas każdej przerwy, co sprawiło, że słodkości znikały w tempie błyskawicznym.  

            Kolejnym, bardziej uroczystym punktem obchodów Dnia Patrona, była niedzielna Msza Św.  w sanktuarium M.B.Ł. w Chmielniku, którą celebrował ks. Jakub Lorenc w intencji całej społeczności szkolnej. Doniosły charakter tej uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego i licznie zgromadzonych uczestników.

            Nie obyło się również bez szkolnych uroczystości, które miały miejsce w poniedziałek 11 października. Ten dzień w całości był poświecony naszemu Patronowi. Oprócz zajęć w klasach, miał miejsce specjalnie na tę okazję przygotowany apel.  Na tym wydarzeniu zgromadzili się uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach, aby uczcić postać Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Najpierw przy udziale pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy Hymn Polski, a następnie Hymn Szkoły. Po czym zgromadzeni obejrzeli okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV i VIII a  - był to Spacer po osi czasu ważnych wydarzeń z życia naszego Patrona, przygotowany przez panią Monikę Wójcik.

            Katecheta - ks. Jakub Lorenc - zorganizował konkurs, w którym starsi uczniowie mieli też okazję tego dnia zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest wiedza o życiu naszego świętego. Pani Dyrektor Agnieszka Bajda  ufundowała główną  nagrodę dla zwycięzców.

            Zwieńczeniem obchodów było więc rozdanie nagród i dyplomów konkursowych (poniżej lista laureatów).

            Uroczystości dobiegły końca, ale pozostała nam jeszcze pokonkursowa wystawa serc: z orgiami, usypanych z kaszy, klejonych z owoców, wyszywanych i robionych na szydełku - ukazująca jak wiele dziecięcych serduszek bije dla Św. Maksymiliana - Patrona Naszej Szkoły.

 

LAUREACI KONKURSÓW

 

I  Konkurs plastyczny ,,Serce dla Naszego Św. Maksymiliana’’

Uczniowie mieli za zadanie wykonać przestrzenne serce, najlepiej z wykorzystaniem materiałów naturalnych lub surowców wtórnych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 50 prac.

Celami konkursu były:

- upowszechnianie sylwetki Patrona Szkoły

- propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci;

 - rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych.

Jury, biorąc pod uwagę pomysłowość techniczną oraz wkład twórczy wszystkich uczestników postanowiło przyznać wszystkim nagrody ufundowane przez Panią A. Bajdę –dyrektora szkoły oraz wytypowało łącznie jedenaście wyróżnień:

 

WYRÓŻNIENIA w kategorii klas I – III:

 1. Franciszek Pieniążek kl. I
 2. Hubert Szylar kl. II
 3. Franciszek Murias kl. III
 4. Aleksandra Kędzior kl. III
 5. Maciej Wójtowicz kl. III
 6. Nikola Bartoszek kl. III

WYRÓŻNIENIA w kategorii klas IV – VIII:

 1. Marlena Kocur kl. IV
 2. Julia Sczoczarz kl. V
 3. Gabriela Wąsacz kl. V
 4. Hubert Trzeciak kl. VI
 5. Aleksandra Sitarz kl. VIII a

 

WSZYSTKIM UCZNIOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I PRZYGOTOWANIE PRAC.

 

II  Konkurs wiedzy o św. Maksymilianie

Do konkursu przystąpiły cztery najstarsze klasy naszej szkoły. Przygotowanie obejmowało przygotowany wyciąg z biografii Świętego, w szczególności obejmujący okres działań św. Maksymiliana w Niepokalanowie i na misjach w Japonii. Konkurs odbył się, na elektronicznej platformie Kahoot! w grupach klasowych, w każdej z nich został wyłoniony zwycięzca:

 

Klasa VI: Kacper Kuk  

Klasa VII: Kacper Chwaszcz

Klasa VIIIa: Aleksandra Sitarz

Klasa VIIIb: Izabela Tereszkiewicz

 

Zwycięzcy oprócz okolicznościowych dyplomów otrzymali także vouchery na bilet do kina Helios.

GRATUACJE!

Dzień Patrona

Utworzono dnia 29.10.2021, 21:08

            10 października przypada rocznica przyjęcia przez naszą szkołę imienia Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ten dzień każdego roku jest szkolnym świętem i ma szczególny charakter.

            W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy wcześniej, a nawet wieloetapowo.

            Otóż obchody Dnia Patrona zostały poprzedzone konkursem plastycznym, który dla wszystkich uczniów zorganizowała pani Mariola Ruszel. Tematem konkursu była praca plastyczna pt. "Serce dla naszego św. Maksymiliana".

            Z kolei w piątek 8 października Samorząd Szkolny przygotował Maksymiliański Kiermasz Słodkości, do którego przyłączyła sie cała szkolna społeczność. Zarówno rodzice, nauczyciele jak i uczniowie przynosili swoje przepyszne wypieki, aby można się było nimi raczyć podczas każdej przerwy, co sprawiło, że słodkości znikały w tempie błyskawicznym.  

            Kolejnym, bardziej uroczystym punktem obchodów Dnia Patrona, była niedzielna Msza Św.  w sanktuarium M.B.Ł. w Chmielniku, którą celebrował ks. Jakub Lorenc w intencji całej społeczności szkolnej. Doniosły charakter tej uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego i licznie zgromadzonych uczestników.

            Nie obyło się również bez szkolnych uroczystości, które miały miejsce w poniedziałek 11 października. Ten dzień w całości był poświecony naszemu Patronowi. Oprócz zajęć w klasach, miał miejsce specjalnie na tę okazję przygotowany apel.  Na tym wydarzeniu zgromadzili się uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach, aby uczcić postać Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Najpierw przy udziale pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy Hymn Polski, a następnie Hymn Szkoły. Po czym zgromadzeni obejrzeli okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV i VIII a  - był to Spacer po osi czasu ważnych wydarzeń z życia naszego Patrona, przygotowany przez panią Monikę Wójcik.

            Katecheta - ks. Jakub Lorenc - zorganizował konkurs, w którym starsi uczniowie mieli też okazję tego dnia zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest wiedza o życiu naszego świętego. Pani Dyrektor Agnieszka Bajda  ufundowała główną  nagrodę dla zwycięzców.

            Zwieńczeniem obchodów było więc rozdanie nagród i dyplomów konkursowych (poniżej lista laureatów).

            Uroczystości dobiegły końca, ale pozostała nam jeszcze pokonkursowa wystawa serc: z orgiami, usypanych z kaszy, klejonych z owoców, wyszywanych i robionych na szydełku - ukazująca jak wiele dziecięcych serduszek bije dla Św. Maksymiliana - Patrona Naszej Szkoły.

 

LAUREACI KONKURSÓW

 

I  Konkurs plastyczny ,,Serce dla Naszego Św. Maksymiliana’’

Uczniowie mieli za zadanie wykonać przestrzenne serce, najlepiej z wykorzystaniem materiałów naturalnych lub surowców wtórnych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 50 prac.

Celami konkursu były:

- upowszechnianie sylwetki Patrona Szkoły

- propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci;

 - rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych.

Jury, biorąc pod uwagę pomysłowość techniczną oraz wkład twórczy wszystkich uczestników postanowiło przyznać wszystkim nagrody ufundowane przez Panią A. Bajdę –dyrektora szkoły oraz wytypowało łącznie jedenaście wyróżnień:

 

WYRÓŻNIENIA w kategorii klas I – III:

 1. Franciszek Pieniążek kl. I
 2. Hubert Szylar kl. II
 3. Franciszek Murias kl. III
 4. Aleksandra Kędzior kl. III
 5. Maciej Wójtowicz kl. III
 6. Nikola Bartoszek kl. III

WYRÓŻNIENIA w kategorii klas IV – VIII:

 1. Marlena Kocur kl. IV
 2. Julia Sczoczarz kl. V
 3. Gabriela Wąsacz kl. V
 4. Hubert Trzeciak kl. VI
 5. Aleksandra Sitarz kl. VIII a

 

WSZYSTKIM UCZNIOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I PRZYGOTOWANIE PRAC.

 

II  Konkurs wiedzy o św. Maksymilianie

Do konkursu przystąpiły cztery najstarsze klasy naszej szkoły. Przygotowanie obejmowało przygotowany wyciąg z biografii Świętego, w szczególności obejmujący okres działań św. Maksymiliana w Niepokalanowie i na misjach w Japonii. Konkurs odbył się, na elektronicznej platformie Kahoot! w grupach klasowych, w każdej z nich został wyłoniony zwycięzca:

 

Klasa VI: Kacper Kuk  

Klasa VII: Kacper Chwaszcz

Klasa VIIIa: Aleksandra Sitarz

Klasa VIIIb: Izabela Tereszkiewicz

 

Zwycięzcy oprócz okolicznościowych dyplomów otrzymali także vouchery na bilet do kina Helios.

GRATUACJE!