Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

9 rocznica nadania imienia Szkole

„Kochał wszystkich i do serca chciał przygarnąć cały świat

Ojciec Kolbe błękit zniżał, ponad mrokiem naszych lat…..”.

 

Dzień Patrona Szkoły

 

Te słowa, to fragment hymnu naszej szkoły. Przepięknej pieśni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, który od 2009 roku jest jej patronem. Wielki to zaszczyt dla nas, że właśnie takiego przewodnika, opiekuna i orędownika mamy. Że przez jego wstawiennictwo każdego dnia możemy Bogu Ojcu przedstawiać w modlitwie wszystkie intencje noszone w sercach.   

W duchu wdzięczności więc każdego roku 10 października przeżywamy wielkie szkolne święto: Dzień Patrona Szkoły. Dotychczas różnie te dni wyglądałyWyjeżdżaliśmy w jakieś ciekawe miejsca, albo zostawaliśmy w szkole uczestnicząc w równie równie ciekawych zajęciach.  W tym roku ten szczególny dzień spędziliśmy na miejscu. Podzielony był on na dwie części: szkolną oraz liturgiczno – parafialną.

Pierwszą część rozpoczęliśmy wspólnie projekcją filmu pt. „Dwie Korony”. Jest to opowieść o życiu, posłudze i męczeństwie św. Maksymiliana. Potem było wspólne spotkanie w ramach którego uczestniczyliśmy w krótkiej akademii oraz modlitwie różańcowej. Te spotkania odbyły się rzecz jasna w dwóch grupach wiekowych. Osobno klasy I – III i IV – VIII. Ponadto w czasie lekcji uczniowie mogli zapoznać się  z różnymi aspektami życia św. Maksymiliana, a co za tym idzie, ciekawostkami o których nie wszyscy wiedzą.

 

Druga część tego wyjątkowego dnia miała miejsce w naszej parafialnej świątyni, gdzie o godz. 17.00 zgromadziliśmy się na Mszy św. Oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczyła w niej również parafialna wspólnota. Mszę św. koncelebrowali nasi księża wikariusze. Ks. Krzysztof  Szot i Ks. Grzegorz Bochnia. Do pięknego przebiegu tej uroczystej liturgii przyczynili się nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.

 

Bogu niech będą dzięki za kolejny, piękny dzień. Dzień Patrona Szkoły.

 

Ks. Krzysztof Szot

 

 

 

 

Dzień Patrona Szkoły

Utworzono dnia 19.10.2018, 21:10