Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

5 rocznica nadania imienia Szkole

9 października, w przeddzień 5. Rocznicy nadania naszej Szkole imienia Św. M. M. Kolbego obchodziliśmy Szkolny Dzień Patrona.

Miał on nietypowy charakter. Cała społeczność szkolna – uczniowie i nauczyciele – wyjechali autokarami do miejscowości Hermanowa, w której znajduje się piękny kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanej i Św. M. M. Kolbego.  W nim właśnie odbyła się Msza św. dziękczynna, a następnie zwiedzenie wystawy i prelekcje o Św. Maksymilianie.

Społeczność parafii zaprosiła wszystkich „chmielniczan z Trójki” na smaczny obiad, który miał miejsce w Domu Kultury. 

Punktem kulminacyjnym był wyjazd do Studzianki, cudownego miejsca w pobliskim lesie, w którym znajduje się Kaplica i Źródełko, z którego czerpaliśmy wodę o niezwykłych właściwościach.  

Wspólnie odmówiliśmy różaniec oraz spacerowaliśmy po kolorowym jesiennym lesie. To był pięknie przeżyty dzień, którego inicjatorką oraz wspólnie z panią Dyrektor Bożeną Gwizdałą organizatorką, była pani Alicja Ziaja

5. Rocznica nadania naszej Szkole Imienia

Utworzono dnia 16.10.2014, 16:07