Wycieczka klasy VI do Zakopanego
20 maja 2019 r. rozpoczęła sie trzydniowa wycieczka do Zakopanego, w której uczestniczyła klasa 6 pod opieką wychowawczyni pani Moniki Wójcik oraz pani Marioli Ruszel. Wyjazd zorganizowany był przy współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą, dlatego uczestniczyli w nim również inni uczniowie.
Zbiórka była o 5.45 pod szkołą. Wszyscy przybyli punktualnie, więc o 6.00 wyjechaliśmy. Czas podróży upłynął bardzo szybko. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem i wyszliśmy na Polanę Rusinową, gdzie cała grupa zatrzymała się na odpoczynek. Schodząc, wstąpiliśmy do uroczego kościółka na Wiktorówkach - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr, gdzie oglądaliśmy tablice upamiętniające ludzi, którzy zginęli w górach lub tych, których życie związane było z górami. Gdy wszyscy uczestnicy wycieczki zeszli na dół, autokar zawiózł nas do innego kościółka - do kaplicy Witkiewicza w Jaszczurówkach, a przewodnik opowiedział nam o architekturze tego miejsca i stylu zakopiańskim. Po pożegnaniu z przewodnikiem, wróciliśmy do hotelu na obiadokolację.
Kolejnego ranka, po zjedzonym śniadaniu, udaliśmy się kolejką na Kasprowy Wierch. Tam zastał nas śnieg. Porobiliśmy zdjęcia na tle pięknych widoków, kto miał szczęście dostrzegł kozice. Pan przewodnik opowiedział nam o ważnych szczytach, które widzieliśmy wokół, aż w końcu ruszyliśmy pieszo gęsiego po śniegu z Kasprowego na dół. Droga była trudna, ale daliśmy radę. Na Hali Gąsienicowej rozdzieliliśmy się: ci, którzy nie mieli już siły, udali się do schroniska Murowaniec, a pozostali odbyli niełatwy spacer nad Czarny Staw Gąsienicowy. Po tej wyprawie i po odpoczynku w schronisku, już w wiosennym klimacie, zeszliśmy do Zakopanego. Wieczorem czekała nas jeszcze jedna atrakcja - Termy Chochołowskie - czyli kilkugodzinne wodne szaleństwo. Stamtąd wróciliśmy o. 21.30 i od razu udaliśmy się na wypoczynek.
Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie z przewodnikiem Zakopanego. Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, widzieliśmy też najstarszy drewniany kościół w Zakopanem oraz tzw. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Na końcu odbyliśmy spacer po Krupówkach i kupiliśmy pamiątki. Droga powrotna, przerwana postojem na obiad, minęła bardzo szybko.
Czas spędzony w Tatrach był jedną wielka przygodą. Wiedza, którą zdobyliśmy o tym niezwykłym zakątku Polski oraz dotlenienie świeżym górskim powietrzem, na pewno pomogą w dalszej nauce w szkole.