Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki

Utworzono dnia 22.06.2023, 18:13

W minionym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie w klasie 1 a realizowali Ogólnopolski Projekt Matematyczny  „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. W maju realizacja zadań dobiegła końca.

Głównym celem projektu  było  zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką. Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Natalka i Antek zachęcali   dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, ale nie tych z podręcznika.

Projekt składał się z 8 pojedynczych modułów, a każdy z nich dotyczył zastosowania matematyki w innych dziedzinach życia.

Moduł I - Matematyka na drodze

Moduł II - Matematyka u krawca

Moduł III - Matematyka na święta

Moduł IV- Matematyka  w muzyce

Moduł V  - Matematyka  w architekturze

Moduł VI  - Matematyka  w kinie

Moduł V II - Matematyka  w  zoo

Moduł V III- Matematyka  w  parku

Uczniowie klasy 1a,  realizując projekt wraz z nauczycielem  mogli poznać tajniki różnych dziedzin życia i zawodów przez pryzmat matematyki. Każdy z uczniów otrzymał dzienniczek, w którym wklejał naklejki po realizacji zadań z każdego modułu. Przekazanie przez nauczyciela fotorelacji z realizacji zadań każdorazowo potwierdzane było certyfikatem dla nauczyciela i klasy. Matematyczna przygoda z Natalką i Antkiem z pewnością pozwoliła spojrzeć bardziej przyjaznym okiem na zagadnienia matematyczne w szkolnym życiu.

Koordynator projektu: Małgorzata Gryndys