Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2023

Utworzono dnia 26.04.2023

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich od 1995 roku corocznie organizowany jest przez UNESCO. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej.

W naszej szkole 21 kwietnia również miało miejsce to wydarzenie. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie literackim, gdzie celem było napisanie wiersza lub rymowanki nawiązującej do środowiska naturalnego i ochrony przyrody. Jego rozstrzygnięcie, wystawa prac  i wręczenie nagród nastąpiło w czasie warsztatów  na korytarzu szkolnym w dniu 21 kwietnia. Podczas warsztatów i na przerwach śródlekcyjnych dzieci mogły obejrzeć wyświetlane na korytarzu szkolnym prezentacje i filmy o prawach autorskich. Urozmaiceniem tego dnia były odtwarzane  w czasie przerw  piosenki o tematyce nawiązującej do książek i czytelnictwa.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2023

Utworzono dnia 26.04.2023, 18:39