Zuchowe lekcje historii

Utworzono dnia 01.06.2023

W kwietniu zuchy z Gromady Zuchowej „Kwiaty Paproci” miały możliwość uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii. W 80 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim gościliśmy na naszych zajęciach p. Joannę Stodolak – nauczycielkę historii, która podczas zajęć przybliżyła dzieciom kulturę i historię narodu żydowskiego. Wysłuchaliśmy też niezwykłego opowiadania J. Bednarek pt. „Historia z pewnej ulicy”, przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Historia opowiadała o wojennych losach dzieci polskich i żydowskich, o ich przyjaźni, braku poczucia bezpieczeństwa, a także różnych postawach w czasie próby prawdziwego człowieczeństwa jakim była II wojna światowa.

Opiekun gromady zuchowej M. Jaworska

Zuchowe lekcje historii