Mały Miś w grupie Żabki - podsumowanie projektu

Utworzono dnia 18.05.2017, 06:56

W listopadzie grupa "Żabki" przystąpiła do projektu: "Gmina Rzeszów czyta Małemu Misiowi". Naszą grupę reprezentował miś Antoś, który  w swoją  pierwszą  podróż wyruszył do Hyżnego. Miś odwiedził dziewięć przedszkoli, aby w każdej placówce wysłuchać wraz z dziećmi jednej bajki, poznać nowych przyjaciół i przeżyć niesamowite przygody.

Podczas jego nieobecności nasze przedszkole odwiedziło 9 misiów: Konrad, Cezary, Henio, Śmieszek, Benio, Fredzio, Misia Pysia, Misiaczek-Pasiaczek i Horacy. Przedszkolaki z niecierpliwością otwierały koperty, aby poznać kolejne misie. Dzieci z radością uzupełniały dzienniki podróży misiów, chętnie rysowały dla nich pamiątkowe obrazki, odbijały paluszki. Wszystkie misie otoczyliśmy opieką, towarzyszyły nam w codziennym słuchaniu bajek, zajęciach, zabawach, spacerach, wizytach w bibliotece. Zaprosiliśmy je też do przedświątecznych przygotowań, udziału w Wigilii, wspólnego kolędowania.

W połowie lutego Antoś powrócił do naszego przedszkola. Po hucznym powitaniu uzupełniliśmy dziennik naszego misia. Jak sie później okazało nasz miś zabłądził podczas swojej podróży, jednak dzięki pomocy pań z zaprzyjaźnionego przedszkola, szczęśliwie wrócił do domu.

"Żabki" wzięły udział również w wersji przedszkolnej projektu, w ramach której drugi miś -  Bartuś wędrował po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem przez jeden dzień, uzupełnienie dzienniczka rysunkiem lub zdjęciem oraz wspólne z rodzicami poczytanie misiowi bajki na dobranoc.

Podsumowaniem projektu był udział w konkursie plastycznym pt. "Mały Miś w świecie literatury i  spotkanie z Panią Wiosną oczami przedszkolaka".  W dniu 28 kwietnia wzięliśmy udział w uroczystym zakończeniu projektu, które odbyło się  w Niepublicznym Przedszkolu "Niebieski Motylek" w Rzeszowie. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla laureatów konkursu. Nasza praca grupowa zdobyła III miejsce, zaś  prace indywidualne Lenki i Jagódki zostały wyróżnione.