Wigilia- Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 30.01.2019, 16:50

21 grudnia 2018 wspólnie z uczniami klas I-III dzieci przedszkolne z grup Elfy i Tygryski uczestniczyły w przedstawieniu pt. ,, Dziewczynka z zapałkami" przygotowanemu przez klasę IV i Panią Ewę Żukowaską-Śliwa. Ta przepiękna historia przeniosła nas do krainy bajkowej, i choć nie wszystko dobrze się kończy to morał i nauka wyniesiona podczas oglądania wprawiła wszystkich w klimat prawdziwie świąteczny.  Ksiądz Krzysztof poświęcił opłatek, Pani Dyrektor złożyła życzenia i dzieci mogły przejść do swojej sali, gdzie czekały przygotowane stoły. Przedszkolaki spędzały Wigilię tradycyjnie: dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego co najlepsze, dzieci jadły jedną łyżką, z jednego talerza, stół był jeden-wspólny, kładliśmy opłatek pod garnek z potrawą - po to by sprawdzić czy będzie ,,urodzaj" w przyszłym roku, nie zabrakło polskich kolęd i pastorałek. Prawdziwą atmosferę jednak wprowadzili Alan i Franek, którzy przygotowali kolędowanie przy własnym akompaniamencie. Chłopcy grali na keyboardzie, a przedszkolaki śpiewały...było cudownie.