Pierwsza Pomoc – Żabki, Koniczynki

Utworzono dnia 15.11.2019, 18:37

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego oraz przez „Doktora Misia”. Podczas zajęć ratownik pokazał przedszkolakom sprzęt medyczny między innymi torbę medyczną oraz defibrylator. Ponadto nauczyliśmy się jak prawidłowo zaopatrywać rany, prawidłowo wzywać pomoc medyczną oraz gipsować rękę. Podczas zorganizowanego  spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie ludzkiego życia.  Po tej lekcji nasze najmłodsze przedszkolaki wiedzą już, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.