Tygryski i Elfy przygotowują zimowy „catering” dla ptaków

Utworzono dnia 21.01.2021, 10:59

W związku z zapowiadanymi opadami śniegu i nadejścia niskiej temperatury powietrza na zewnątrz, podczas ferii zimowych dzieci z grup przedszkolnych „Tygryski” i „Elfy” w czasie wspólnych zajęć 8 stycznia 2021 roku zatroszczyli się o pożywienie dla ptaków.

Przedszkolaki zagłębiły się w tematykę dokarmiania ptaków w czasie zimy, posiadły wiedzę kiedy zaczynamy dokarmiać ptaki a także kiedy je kończymy karmić, jak zbudowany powinien być karmnik, aby pokarm uchronić przed rozwianiem, zasypaniem czy zamoczeniem.

Tygryski i Elfy przypomniały jakich produktów używamy do karmienia ptaków jak również czym nie wolno ich karmić!

Na podsumowanie zajęć przedszkolaki wykonały pracę, tworząc według własnej kreatywności zimowy „catering” dla ptaków. Dzieci pracowały
z wielkim zaangażowaniem i zapałem. Praca sprawiła im dużo radości.

z wielkim zaangażowaniem i zapałem. Praca sprawiła im dużo radości.