Wyjazd do restauracji Cafe Słodziak

Utworzono dnia 13.01.2022, 20:36

W listopadzie przedszkolaki z oddziału „Słoneczka i „Żabki” wybrały się na wycieczkę do restauracji i sali zabaw „Cafe Słodziak” w Rzeszowie..

Celem  wycieczki było przede wszystkim uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w restauracji oraz bezpośrednie stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem się przy stole. W restauracji powitały nas panie kelnerki. Po zdjęciu kurteczek dzieci usiadły do elegancko zastawionych stolików. Następnie wzięły udział w warsztatach zdrowego odżywiania. Po zajęciach dzieci miały czas wolny dla siebie na sali zabaw. Gdzie mogły korzystać z wszystkich dostępnych atrakcji. Kolejnym punktem programu były warsztaty własnoręcznego zdobienia muffinek. Najlepszą częścią wyjazdu było oczywiście skonsumowanie przepysznych, samodzielnie udekorowanych muffinek.

Dzieci pamiętały o dobrych manierach, używały słów „proszę”, „dziękuję”, bardzo elegancko i kulturalnie zachowywały się przy stolikach.

Widać było, że są zachwycone tą niecodzienną wizytą, ciche rozmowy i wesoły uśmiech na buźkach naszych „Żabek” i „Słoneczek” świadczył, że takie wspólne wyjścia dają wiele radości, a przede wszystkim wspaniale integrują grupę.